membránové oddělovačeFirma BHV senzory byla založena v roce 1991 jako sdružení dvou fyzických osob - Petra Hejla a Jana Vaculíka. Od svého vzniku se zabýváme přístroji a systémy pro měření tlaku a profilujeme se jako firma s převahou výrobní činnosti. Většina přístrojů z našeho sortimentu nachází použití v systémech průmyslové automatizace a regulace.

Náš výrobní program lze rozdělit do dvou skupin: na membránové oddělovače tlaku a dále na snímače tlaku a tlakové diference.

Membránové oddělovače se používají při měření tlaku tam, kde nelze připustit, aby měřená látka přišla do přímého kontaktu s měřicím ústrojím tlakoměru nebo převodníku. Důvody k tomu bývají různé: agresivita měřeného média nebo jeho vysoká teplota, vytváření sedimentů či krystalizace, nutnost opakovaného čistění (sanitování), zvýšení mechanické odolnosti apod. Při výrobě membránových oddělovačů používáme technologie svařování laserem.

Druhou skupinu našich výrobků představují snímače tlaku a tlakové diference, k jejichž kontrukci používáme piezorezistivních čidel z produkce předních světových výrobců. Vlajkovou lodí mezi našimi snímači je digitální tlakoměr a převodník tlaku PM-111. Specifickým rysem snímačů, které vyrábíme, je jejich kombinace s membránovými oddělovači; tyto přístroje nabízíme s širokým sortimentem procesních připojení.

Náš výrobní sortiment je doplněn zbožím několika zahraničních firem. Jedná se o mechanické tlakoměry, strojní a bimetalové teploměry německé firmy SUKU; dále pak tlakoměry a plynové teploměry holandské společnosti STIKO. Kromě toho nabízíme tlakové spínače německých firem Beck a Layher.

Od r. 2004 zastupujeme dvě indické společnosti: firmu HIRLEKAR Precision vyrábějící diferenční pístové a membránové tlakoměry a dále firmu ORION Instruments vyrábějící tlakové spínače.

Od r. 2009 zastupujeme německou firmu Druck & Temperatur Leitenberger, od níž jsme převzali do sortimentu především přístroje pro kalibraci tlaku a teploty.

Organizační změny:
říjen 2004 - založení společnosti s ručeným omezeným třemi spolumajiteli Ing. Petrem Hejlem, Ing. Karlem Novotným, Ing. Janem Vaculíkem.

červenec 2007 - přestěhování provozovny do rekonstruovaného areálu v Kněževsi u Prahy

říjen 2017-2019 - příprava projektu "VÝVOJ PROGRAMU PRO TESTOVÁNÍ A KALIBRACE MĚŘIDEL TLAKU", který je spolufinancván Evropskou unií

Logo oppik

Doručovací adresa a adresa pracoviště:

BHV senzory s.r.o.
Družstevní 20
252 68 Kněževes u Prahy

Fakturační adresa:

BHV senzory s.r.o.
Suchdolská 77/4
160 00 Praha 6 - Sedlec

IČ: 271 85 851
DIČ: CZ27185851

Kněževes