Již 23. ročník mezinárodního veletrhu měřicí a regulační techniky Pragoregula 2001 i 4. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektronické automatizační techniky El-expo 2001 se tradičně uskuteční na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Letos to bude ve dnech 6. až 9. března. Pořadatel, Incheba Praha spol. s r. o., navazuje na úspěšnou tradici poledních let, kdy se na pražském Výstavišti začátkem jara pravidelně schází na 100 firem a kolem 13 000 odborníků aktivně působících v oboru průmyslové automatizace.

Veletrhy Pragoregula 20001 a El-expo 2001 bude provázet dosti rozsáhlý bohatý a tematicky zajímavý doprovodný odborný program v podobě technické konference a několika přehledových kursů (tutoriálů).

Výsledky také již tradiční a se zájmem sledované soutěže exponátů o ceny Grand prix obou veletrhů oznámí pořadatel, Incheba Praha, na slavnostním večeru ve středu 7. března 2001.

V následujících odstavcích tohoto přehledového článku mají slovo vystavující firmy, které využily nabídnuté příležitosti stručně představit své expozice na veletrzích Pragoregula 20001 a El-expo 2001 s důrazem především na vystavované novinky. Adresář firem, které vystavují na zmíněných dvou veletrzích a současně se prezentují v tomto čísle časopisu Automa, je připojen za článkem.

BHV senzory

Stánek LK 87

a0201062.gifVínově sametovou expozici bude mít na veletrhu Pragoregula 2001 česká firma BHV senzory, která vyrábí a prodává přístroje pro měření tlaku. Kromě převodníku rozdílu tlaků BHV 5355 a snímačů řady DMP představí širokou řadu membránových oddělovacích členů, které umožňují zajistit spolehlivé měření tlaku v podmínkách se zvláštními nároky, např. v potravinářství, v chemickém nebo farmaceutickém průmyslu, v případě agresivních nebo abrazivních médií, horkých tavenin apod. Novinkou v sortimentu firmy je aplikace membrán z tantalu, popř. z jiných speciálních kovů, jakož i opravy či rekonstrukce oddělovačů zahraničních výrobců.

Kombinací diferenčního převodníku BHV 5355 s oddělovači připojenými kapilárou vzniká sestava, která dovoluje daný převodník používat v nových aplikacích, např. při měření výšky hladiny nebo hustoty kapalin (obr. 2).

Firma BHV senzory nabízí také kompletní sortiment manometrů německé firmy SUKU, které přivítají zejména náročnější uživatelé v chemických a potravinářských provozech. Za povšimnutí určitě stojí i tlakové spínače (presostaty) v řadě rozsahů od 40 Pa do 40 MPa.

Year
2001
Journal
Automa
Number
02